TEN HISTORYCZNIE DOKŁADNY BITCOIN BYCZY WSKAŹNIK MIGA PONOWNIE

Bykowy wskaźnik Bitcoin bez fałszywych prognoz cenowych na rekordzie błysnął po raz pierwszy od czternastu miesięcy.
Tak zwany „Złoty Krzyż“, w swoich ostatnich wystąpieniach, wysłał kurs BTC/USD wyższy o 67-6,458 procent.
Jego ożywienie w lipcu 2020 roku wskazuje na kolejny rajd w górę dla tej pary – mimo że podstawy rynku są różne.
Wrócił wskaźnik techniczny, który niegdyś Bitcoin osiągnął swój wszechczasowo wysoki punkt cenowy 20.000 dolarów.

Nazywany „Złotym Krzyżem“, wzorzec wzrostu tworzy się, gdy krótkoterminowa średnia krocząca danego składnika aktywów zamyka się powyżej jego długoterminowej średniej kroczącej. Pod koniec zeszłego tygodnia, Bitcoin wydrukował tak zwany byczy crossover po tym, jak jego 20-tygodniowa średnia krocząca (wykładnicza) przekroczyła 50-dniową średnią kroczącą (prosta).

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Historycznie, 20-50 Golden Cross zmieniło niskie ceny Bitcoin’a w pełnoprawne rajdy. Wracając do 2011 roku, obserwatorzy wykresów mogą obserwować wskaźniki techniczne kształtujące długoterminowe trendy wzrostowe. Tymczasem jego odwrócenie – Krzyż Śmierci, w którym 50-DMA przekroczyło 20-DMA – zapoczątkowało wyprzedaż.

bitcoin, btcusd, btcusdt, xbtusd, kryptokur waluta, krypto, złoty krzyż
Bitcoin 20-50 Golden Cross od 2015 roku wywołał 6458% rajd cenowy w kierunku 20.000 dolarów. Źródło: TradingView.com

Na przykład, wystąpienie Złotego Krzyża w 2012 r. zapoczątkowało na rynku Bitcoinów falę zakupową, której cena wzrosła z 7 dolarów w lipcu 2012 r. do około 1200 dolarów w kwietniu 2013 r. Podobnie, w 2015 roku, Bitcoin namalował crossover, który powstał po dwuletnim rajdzie byków. Jego cena wzrosła z 312 dolarów w listopadzie 2015 roku do 20 000 dolarów w grudniu 2017 roku.
Po swoim ostatnim występie w 2019 roku, Bitcoin Evolution wzrósł o około 67% – z 7.484 dolarów w maju 2019 roku do 14.000 dolarów do czerwca 2019 roku.

PODSTAWY WOKÓŁ TECHNIKI

Każdy z poprzednich 20-50 Złotych Krzyży Bitcoina powstał podczas dramatycznych, fundamentalnych zmian na rynku. Rajd 2013 podobno nastąpił w wyniku ekstremalnej manipulacji cenami przez dwa boty, jak wynika z artykułu opublikowanego przez naukowców z Uniwersytetu w Tulsie i Uniwersytetu w Tel Awiwie.
W międzyczasie, w 2017 roku, Bitcoin wzrósł do 20.000 dolarów w obliczu notorycznego początkowego boomu monetarnego (ICO). Niedoświadczeni inwestorzy wykorzystywali najwyższą kryptokryptokryształową walutę jako środek do inwestowania w młode rynki typu blockchain.

bitcoin, btcusd, btcusdt, xbtusd, krypto waluta, krypto, złoty krzyż
Najnowszy Golden Cross Bitcoin’a pojawia się wraz z globalnym rajdem rynkowym. Źródło: TradingView.com

Z kolei Złoty Krzyż z 2019 roku oznaczał przejście do narracji w skali makro. Rosnący wówczas spór handlowy między USA a Chinami, a następnie zanurzenie się chińskiego juana poniżej 7 dolarów za banknot oraz wejście Facebooka w cyfrową przestrzeń walutową spowodowały wzrost popytu na kryptokurtę.

CO DALEJ DLA BITCOIN

Narracja w 2020 roku dojrzała. Rok ten rozpoczął się od wzrostu Bitcoinu nawet o 62 procent w obliczu pogłębiającego się konfliktu geopolitycznego między USA a Iranem. Ale zyski wyparowały w lutym 2020 roku, kiedy to rosnąca liczba nowych wirusów zmusiła gospodarki do zamknięcia się.

Banki centralne interweniowały za pomocą ogromnego pakietu stymulacyjnego. Ich dodatkowa płynność finansowa pozwoliła inwestorom na tanie wykupienie spadających aktywów – w tym Bitcoinu, a także akcji – za pieniądze. W rezultacie, krypto waluta odzyskała do 178 procent do 10.500 dolarów z 13 marca.

W międzyczasie, ostatni Golden Cross pojawił się jako Bitcoin’s upside rajd wstrzymany w ciasnym przedziale $9,0000-$10,000. Historyczna dokładność wskaźnika sugeruje byczy przełom dla kryptokursztynu. W tym samym czasie, jego nadmiarowe zyski zwiększają również możliwość ekstremalnych ruchów w dół.

Teddy Cleps, analityk krypto walutowy, widzi rynek Bitcoin w krótkoterminowym konflikcie z klientami. Zalecił on inwestorom, aby stosowali podejście wait-and-watch.

Bitcoin, btcusd, btcusdt, xbtusd, kryptokur waluta, krypto, złoty krzyż
Cena Bitcoinów konsoliduje się wewnątrz trójkąta. Źródło: TradingView.com, Teddy Cleps

„Proponuję handlować breakout i tym samym podążać w kierunku większego trendu, jak ma być siekane w środku,“ Pan Cleps powiedział w poniedziałek.